top of page

Danışan Yorumları

Işkın hanım ile ailecek destek alarak çalıştık.Güler yüzü ,yakından ilgisi ,anlayışlı tavrı ile desteğini çok güçlü hissetiren birisi. Kendisi önceden eşimin kilo verme sürecinde destek olmuştu. Eşim çok başarılı bir kilo verme süreci geçirdi. Bende doğum sonrası fazla kilolarımdan kurtulamayınca ilk aklımıza gelen kişi oldu, hiç düşünmeden tek bir telefon görüşmesi ile bir yola çıktık. Özellikle doğum sonrası süreçteki emzirme dönemi ve aşırı iştah artışı sürecinde aldığım fazla kilolardan çok keyifli bir dönem ile kilo verdim. Aşırı memnun kaldığımı ve tüm çevreme şiddetle tavsiye ettiğimi belirtmek isterim. Hem emzirip hem bol bol yiyerek kilo verilebileceğini öğrenmiş oldum. Kendisine bir kez daha burdan teşekkür etmek istedim. Kilo verme süreci hele de benim gibi emziren bir annenin kilo verme sürecinde psikolojik desteğinde ne kadar önemli olduğunu yaşayarak gördüm. Ve Işkın hanım bu süreçte sadece diyetisyenlik değil her anda yanınızda olduğunu hissetirecek bir samimiyet yaratıyor. Teşekkürler :)....

Ezgi A.

Işkın hanım ile bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine kilo vermeye karar verince görüştüm. Kendisi ile online görüşme ile tanıştık karşılıklı güven ilişkisini çok kısa sürede onun sayesinde kurduk. Günlük yakın takibi sayesinde zorlanmadan güzel bir diyet dönemi yaşadım. Aslında diyet dönemi demek de yanlış sanırım Işkın hanımın bana kattığı en önemli şey sağlıklı ve doğru beslenme alışkanlığıydı. Herkese tavsiye ederim gönül rahatlığıyla kapısını çalabilirsiniz.

Eşim ve ben, kendi kendimize bazı diyetleri denediysek de tutturamadık. Işkın Hn. ile çalışmaya başladıktan sonra hem beslenme konusunda çok bilinçlendik, hem de birisinin gözetimi ve denetiminde şımarıklığa kapılmadan sağlıklı ve "kalıcı" bir şekilde kilo verilebileceğini öğrendik. Kilo vermekten öte beslenmeyi öğrendik biz Işkın Hn.'dan... Hem bilim dünyasındaki son gelişmeleri takip etmesi, hem tatlı-sert bir yakınlıkta durması, hem de Size, Sizin için özel, yani Sizin çalışma şartlarınıza, yaşam biçiminize ve yeme/yememe alışkanlıklarınıza göre diyetleri vermesi bizi çok tatmin etti. Bir de işin içine doğal ve kolayca bulunabilen malzemelerle yapılan tarifleri katınca, diyet işi bir meditasyon ve keyif haline geldi... Çok rahatça ve hiçbir yoksunluk duygusu yaşamadan, yani sinirimiz bozulmadan kilo verdik...Bizi bu kadar kısa bir sürede beslenme uzmanı yaptığı için kendisine karşı saygı ve minnet duymaktayız...

Ali Erdinç B.

Kendisini danışanının sağlığına adayan, her türlü beslenme düzenlemesini danışanının durumuna göre yapabilen ve uyum sağlayabilen, sizi kesinlikle aç bırakmayan, insani açıdan desteğini esirgemeyen, size sağlıklı beslenmeyi öğreten, uzman ve yüreği güzelliklerle dolu olağanüstü iyi bir insan, Işkın Akçam.

Deniz P.

Semih K.

Merhaba; Öncelikle bir eczacı olarak Işkın Akçam diyetlerinin sağlıklı, dengeli, besleyici ve besin etkileşimlerine dikkat edilerek hazırlanan bir program olduğunu söylemek isterim. Benim için zor geçecek olan 2 aylık süreci en keyifli şekilde geçirmeme yardımcı olduğu için Işkın a teşekkür ederim. Diyetten soğumadan ve arzu ettiğim yemekleri de yiyebileceğim bir programımız oldu. Hiç yorulmadan aç kalmadan her öğünü dengeli ve keyifli olan diyetimde 45 gün içerisinde 8 kg verdim. Işkın a çok teşekkür ederim.

Ersin E.

Sağlıklı kilo verme, kilo kontrolü ve sağlıklı beslenmeyi öğrenmek isteyen herkese Işkın Hanım'ı tavsiye ediyorum. Ailece aldığımız danışmanlık süresince kendisinden kilo verme ve beslenme ilgili birçok temiz bilgi öğrendik. Ve bu süreçte psikolojimizin önemi ve etkisiyle ilgili de bilgilendirildik. Disiplinli olduğu kadar samimi ve sempatik yaklaşımı ile diyet gibi zorlayıcı bir sürece bizi rahat bir şekilde adapte etti. Ayrıca literatürü ve özellikle son yayınları dikkatle takip ediyor olması güvenilir bir danışmanla çalıştığımız hissini verdi. Diyet yapmak, Işkın Hanım ile birlikte bedeninizi ve duygularını da dinleyerek geçirilen keyifli bir süreç haline gelebiliyor. Verdiği şahane tatlı ve pasta tariflerini de unutmadan kendisine bu platformdan da çok teşekkür ederim.

Bige D.

Son yıllarda iradesiz bir şekilde ve bilinçsizce beslenerek obezite hastalığına yakalanmıştım. Birkaç kez yediklerime dikkat etmeyi denesem de bilinçsizce giriştiğim her deneme hüsran ve çaresizlikle sonuçlanmıştı. Işkın hanımla tanışmamız böyle bir dönemde oldu. Işkın hanımın danışmanlığında hem ortaya hiç beklemediğim bir irade koydum, hem de daha önce “diyet yapıyorum” adı altında yaptığım yanlışları öğrenerek bilinçlendim. 3 ay kadar kısa bir sürede, hemen hemen hiç spor yapmadan, hiçbir sıkıntı/açlık yaşamadan 20 kiloya yakın kilo verdim ve obezlikten normal kilolu bir kişiye dönüş yaptım. Bundan daha da önemlisi, daha önce yine 20 kilo verip geri alan bir insan olarak, bu kez o kiloyu nasıl korumam gerektiğini öğrendim.. Işkın hanıma bana bu kattıkları için çok teşekkür ederim :)

İsmail Ö.

Omurilik rahatsızlığım nedeniyle maalesef hareketsiz bir hayata sahibim. Aynı zamanda insülin direnci ve polikistik over sendromu nedeniyle kilolarımdan asla kurtulamayacağımı, kilolu olmanın kaderim olduğunu düşünmeye başlamıştım. Daha önceki diyet deneyimlerim olumsuz sonuçlanınca çabalamaktan vazgeçmiştim ki çok değerli diyetisyenim Işkın Hanımla tanıştım. Samimiyeti, güler yüzü ve azmi ile yol göstericim oldu. Sıkıldığım klişe diyetler yerine sunduğu alternatifler ve diyetime uygun tariflerle aç kalmadan zayıflayabileceğimi öğretti bana... Spor yapamadığım için elbette ki sürecimiz uzadı ama pes etmemeyi kararlı olmayı öğrendim kendisinden. 75kg ile başladığımız yolculuğumda 62 kg mı görmenin mutluluğu... Yeniden kazandığım özgüvenim... Henüz yolculuğumuz bitmedi anneliğe hazırlanırken ve sonrasında da birlikte yürüyeceğim kadar güvendiğim sevgili diyetisyenim Işkın Hanıma minnettarım...

Pınar K.

Işkın Hanım, bir aile büyüğüme yönelik sağladığı uzun süreli danışmanlığı boyunca hazırladığı programlarda hem eşlik eden bir takım sağlık sorunlarını, insülin seviyesini hem de besin değerlerini gözetmiştir. Sadece kalori hesabına dayalı yönlendirmeler yapmamış, kişiye özel koşulları göz önüne almıştır. Bu süreçteki profesyonel yaklaşımını samimiyetle sürdürdüğü için kendisine teşekkür ediyorum.

Tuğcan D.

Işkın Hanım oldukça ilgili, nazik, sürekli kendini güncelleyen, ve işini çok iyi yapan bir diyetisyen.  Yaşam tarzıma ve beslenme alışkanlıklarıma uygun olarak düzenlediği reçetelerle 3 ayda sporsuz 13 kilo verdim ve ortalama 14 cm inceldim. Üstelik tüm bunlar aç kalmadan, beslenme alışkanlıklarımdaki hataları öğrenip düzelterek ve özenli ilgisi nedeniyle motivasyonumu kaybetmeden oldukça hızlı ve kolay oldu. Yaklaşık 1 yıl sonra hala aynı kilodayım. Sayesinde sadece kilo verip sağlıklı birine dönüşmedim, beslenmeyi ve sağlıklı kiloda kalmayı öğrendim. İyi ki var, iyi ki tanışmışız:)

Gözde K.

Işkın’la görüşmeye gitmeden önce sevdiğim bütün yiyecekleri yiyip vedalaşıp öyle gitmiştim çünkü benimde kafamda klasik “diyet = yasak “ algısı vardı. Işkın öncelikle bunu yıktı hiçbir besinin yasak olmadığını ölçülü alındığı ve telafisi yapıldığı taktirde kilo almayacağımı öğretti bana. Hiçbir besinin özlemini çekmeden 5 ayda 7 kilo verdim. Önemli olan hızlı kilo vermek değilmiş. Kontrollü bir şekilde kilo verip mevcut kiloyu koruyabilmenin önemli olduğunu öğrendim. Işkın’ın verdiği koruma listesi sayesinde (son liste) beslenme şeklimi değiştirdim ve 1,5 yıldır mevcut kilomu koruyorum. 

Işkın hanımla uzun süredir ara ara gidiyordum ve programlarına kendimden dolayı uyamadığım için bırakıyordum daha sonrasında diyet yapmaya kesin karar verdim ve kendisi ile iletişime geçtim sağolsun beni hem psikolojik olarak da hazırladı ve başladım 6 ay kadar bir sürede 20-25 kilo kadar verdim kendisine ilgisi ve tecrübesi için çook teşekkürler.

Necati B.

Ezgi B.

Işkın Hanım eşim ve benim hem diyetisyenimiz, hem aile dostumuz hem de bazı zamanlarda motivasyon odaklı psikologumuz oldu. Hatta eşimin kardeşi de yurtdışından online danışmanlık aldı.Tamamen kişisel ihtiyaçlara önem vererek hazırladığı programlarla yorulmadan hayalimizdeki kiloya ulaştık. Dünyanın en tatlı diyetisyenidir kendisi. Gözünüz kapalı güvenin...

Harika G.

Işkın'la birlikte çalışmaya başladığımda yemekle olan bağım kötüydü. Tiroid hastalığım sebebiyle her yediğim ödem yapıyor, kilo aldırıyor diye yemekten korkar olmuştum. Korktukça da daha çok kilo alıyordum çünkü kendime yasak koymaktan sağlıksız şeylere adeta saldırıyordum. 7 ay gibi bir sürede yiyeceklerle barışmamın yanısıra hedeflediğim kilonun dahi altına düşebildim. Bana yemekten keyif almayı ve gün içinde yada hafta içerisinde yediğim şeyleri nasıl dengeleyebileceğimi öğretti. Bu süreç tabiki her zaman kolay olmadı ama Işkın daima beni motive edebilmeyi başardı çünkü o bu süreçte size kendinizden daha bile çok güvenen en büyük destekçiniz haline geliyor. Ayrıca haftalık görüşmelerde canınızın ne çektiğine bağlı olarak lezzetli tarifler veriyor, sağlıklı alternatifler sunuyor ya da "tamam ye tabiki" diyor :) Diyetisyen demek yetmiyor adeta yaşam koçu ve mentörüm. Ona gönül rahatlığıyla güvenilirsiniz.

Defne A.

Acilde nobet tutmaya baslayinca 25 kg aldım, kendi bilgilerimle kilo vermeye çalıştım fakat başarılı olamadım. Daha sonra Işkın Hanım, nobet kosullarina uygun, degisken bir programla, aldigim kiloları geri vermemi sağladı. Hem hic zorlanmadım hem de kilomu korumayı ogrendim. O günden beri ideal kilomdayim. Kendisi cok başarılı bir diyetisyen. Bir saglikci olarak, saglikli yasamak isteyen herkese tavsiye ediyorum.

Sarp Ç.

Işkın hanımdan 7 aylık bir kilo verme sürecinde birlikte çalıştık. O süreçte 95kg dan 80.4 kg 'a düştüm. Bu süreçte tüm yoğunluğuna rağmen neredeyse 7/24 desteğini ve motivasyonunu eksik etmedi 👍🏼 Gerçekten benim profilimi, psikolojimi, beslenme alışkanlıklarımı, kaçamaklarımı çok iyi değerlendirdi ve her seferinde beni hiç sıkmadan ve kendisi de sıkılmadan pozitif enerjisi ile sabırla anlattı ve yönlendirdi. Bence işini severek yapan, bilgi ve profesyonellik anlamında yeterli, donanımlı bir diyetisyen 👍🏼 Ben kilo verme sürecimde destek almıştım ama eminim diyet ile ilgili her konuda danışanını başarıyla doğru ve istenen hedefe ulaştıracak profesyonel bir yol arkadaşı oluyordur. Çevremde herkese tavsiye ediyorum ve size de kesinlikle tavsiye ederim 👍🏼😉

Kutlu D.

Çok ilgili, güleryüzlü, kendimi yanında rahat hissedebildiğim, destekleyici ve işinde başarılı olan, bu yüzden insana çok güven veren bir diyetisyen. Şans eseri kendisine başvurdum çok fayda gördüm

Didem U.

Işkın Hanım ile başlamadan önce tam bir kısır döngü içindeydim, spor ve diyet ile verdiğim kilolar hep geri geliyor beslenme alışkanlıklarımı bir türlü düzene sokamıyordum. Işkın Hanım ile doğru beslenme alışkanlıkları edinme odaklı bir yola girdik. Zorlamadan, alternatifler sunarak ve hayatın kaosuna çözüm oluştururarak, sürdürebilir doğru beslenme alışkanlıkları edindim. Özelikle danışanlarını takibi ve ulaşabilirliği benim için inanılmaz faydalı oldu. Kilo ve beslenme ile ilgili problem yaşayan herkese tavsiye ederim, bu arada ben 20kg verdim.

Buruç M.

bottom of page