top of page
 • Diyet sisteminiz nasıl?
  Öncelikle ücretsiz bir ön görüşme randevusu planlıyoruz. Bu görüşmemizde esas olan sizi tanımak ve sistemimi detaylı anlatmak. Bu süreci beraber yönetmeye karar verdiğinizde 1 saat sürecek olan ilk beslenme randevumuzu organize ediyoruz. Bu görüşmede ihtiyacımız olanlar kan tahlilleri, vücut yağ analizi sonuçları, tıbbı ve beslenme öykünüz, vücut ölçüleriniz. Tüm bu parametreler değerlendirerek diyet programınızı beraber oluştururuz. Haftalık görüşmeler ile ölçümleriniz tekrarlanır ve diyetiniz güncellenir. En önem verdiğim noktalardan bir tanesi ise bir sonraki randevumuza kadar gün içerisinde whatsapp vb aracılığıyla iletişimde kalabilmek.
 • Kan tahlili olmadan diyete başlayabilir miyim?
  Size özel ve doğru bir beslenme listesi oluşturabilmek adına ilk randevumuz öncesinde tam kan tahlilinizin yapılmış olması gerekmektedir.
 • Online diyet hizmetiniz var mı?
  İzmir dışında yaşayan ya da yüz yüze görüşmeler için zaman problemi yaşayan danışanlarımız için sunduğumuz bir hizmettir. Online programın yüz yüze olan görüşmelerimizden tek farkı vücut ölçümlerinizi kendinizin yapıyor olmanız. Bu noktada siz danışanlarımın aklına en çok takılan konu, profesyonel tartı ile ölçüm yapamıyor olmak. Programları uygularken tek bir parametre kullanmak yerine çoklu değerlerden yararlanmak gerekir, beden kitle indeksi, kan tetkikleri, bel,karın ve kalça ölçümü gibi. Online danışmanlıklarda diğer bu ölçümler bize yol göstermiş olur. Sadece e-mail veya bir form üzerinden paylaştığınız bilgilere göre diyet programı oluşturmayı tercih etmiyorum. Diyet programınızı belirlenen randevu günü ve saatinde görüntülü görüşmeler ile sizinle beraber oluştururuz. (Facetime, Skype, Whatsapp).
 • Bir ayda kaç kilogram verebilirim?
  Bu durum kişiden kişiye çok değişkenlik gösterebilir. DSÖ verilerine göre, ayda ortalama 2 ile 6 kg arasında yağ kaybı hedeflenebilir. Başlangıç kilonuz, yaşınız, cinsiyetiniz, herhangi bir hastalığınızın olup olmaması, stres seviyeniz, uyku kaliteniz, fiziksel aktivite düzeyiniz, daha önce diyet yapıp yapmadığınız gibi durumlar bu süreci olumlu ya da olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle bu sorunun net bir cevabını vermek pek de mümkün değil. Bu süreçte tek motivasyonumuz tartıda verdiğiniz kilolar olmamalı. İyi beslenmenin bedeninizde, cildinizde, ruh halinizde yarattığı değişikliklere de odaklanmalısınız.
 • Diyet ücretiniz ne kadar?
  İhtiyacınıza göre bu durum değişkenlik göstermekte. Kimi danışanımız için 1 aylık süreç yeterli olurken, kimi danışanımız için daha uzun bir süreye ihtiyacımız oluyor. Ücretsiz bir ön görüşme planlayıp hangi programa ihtiyacınız olduğunu belirleyebiliriz.
 • Online ve yüz yüze diyet ücretiniz aynı mı?
  Online diyet ve yüz yüze diyet programlarında aynı zamanı ayırıp, aynı takip sistemini izliyorum, bu nedenle ikisinin de ücreti aynıdır. Bazı diyet merkezlerinin online diyet sisteminde size bir form gönderiliyor ve siz bu formu doldurduktan sonra diyetiniz mail yoluyla size iletiliyor. Böyle bir sistemi doğru bulmuyorum. Online diyet sistemimde, yüz yüze diyetlerde olduğu sizinle doğrudan iletişim kurmayı, günlük temponuzu konuşarak diyet programınızı oluşturmayı doğru buluyor ve bunu tercih ediyorum.
 • Yediklerimi azalttım ama yine de kilo veremiyorum?
  Bunun birçok sebebi olabilir. Besin alımını çok azaltmış olabilirsiniz ve bu da kilo vermenizi bloke eden bir durum. Öğün saatleriniz düzensiz olabilir ya da kan parametrelerinizde bir sorun olabilir. Kilo verme sürecinde sadece enerji alımını kısıtlamak tek başına çözüm değildir. Çoklu değerlendirmek gerekir.
 • Diyet süresince egzersiz yapmalı mıyım?
  Sizin de bildiğiniz gibi egzersiz genel sağlımız için yapılmalıdır. Bu süreçte egzersiz yapmanız elbette kilo kaybını kolaylaştıracaktır. Eğer daha öncesine ait egzersiz geçmişiniz yoksa programa başladığınız ilk 15 gün egzersiz yapmanızı çoğunlukla tercih etmiyorum, sonrasında ise buna beraber karar veriyoruz. Çünkü burada önemli olan egzersizin sürdürülebilir olması ve alışkanlık haline gelmesi
 • Bölgesel zayıflamak mümkün mü?
  Basen eriten, göbek yağlarını yakan vb gibi diyetler ne yazık ki bilimsel değil. Doğru beslenme programıyla kilo vermeye başladığınızda zaten yağdan kilo kaybedersiniz.
 • Kahvaltı yapmak zorunda mıyım?
  Zorunda değilsiniz. Bu durum sizin yaşam tarzınıza, kan tetkik sonuçlarınıza göre değişir.
 • Ara öğün yapmak zorunda mıyım?
  Beslenme kişiye özeldir, bu nedenle 3 ana 3 ara öğün gibi klasik bir liste yapmak zorunda değilsiniz. Ara öğün yapıp yapmayacağınıza kan değerleriniz, yaşam tarzınız gibi durumları değerlendirerek beraber karar veririrz.
 • Yeni doğum yaptım ne zaman diyete başlayabilirim?
  Doğumdan 15 gün sonra diyete başlayabilirsiniz. Fakat burada değerlendirilmesi gereken en önemli nokta, siz hazır hissediyor musunuz? Tavsiyem kendinizi hazır hissettiğinizde, bebeğinize ve yeni düzeninize alıştıktan sonra emzirme dönemi beslenmesiyle ilgili destek almak.
 • Emzirirken diyet yapabilir miyim?
  Tabii. Bu dönemde beslenmeniz emzirme dönemine uygun planlanır. Hem doğum sonrası kilolarınızı kaybetmek hem de sütünüzün kalitesini ve miktarını destekleyici bir program oluşturulabilir.
 • Kilo vermek istemiyorum, sadece sağlıklı beslenmeyi öğrenmek istiyorum sizinle çalışabilir miyiz?"
  Tabii, profesyonel tartı ile vücut kompozisyonunuz değerlendirilir. Bunun beraberinde kan tahlilleri, beslenme alışkanlıkları, sosyal yaşantı da göz önünde bulundurularak size özel program oluşturulur. Haftalık görüşmelerde hem beslenme programınız güncellenir hem de beslenme yönetimi konusunda eğitimler verilir.
bottom of page